Newslettery

23.
Květen
2016

Newsletter Institutu Václava Klause - květen 2016

Květnové vydání měsíčníku Newsletter Institutu Václava Klause přináší text Václava Klause z květnového vystoupení na konferenci na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze s názvem Je Evropa pouze v imigrační krizi?. Ředitel ekonomických studií Martin Slaný přispívá svou zprávou o udělení výroční Ceny IVK Dušanu Třískovi. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.

18.
Duben
2016

Newsletter Institutu Václava Klause - duben 2016

Dubnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno projevem maďarského premiéra Viktora Orbána, který je zároveň stěžejním textem tohoto čísla. Maďarský premiér Viktor Orbán tento projev k migrační krizi přednesl v Budapešti 28. února 2016 a pro nás jej přeložil a krátce uvedl Aleš Valenta. Následují další zajímavé texty.

29.
Březen
2016

Březnová anketa Newsletteru IVK: Nová studená válka - realita, nebo jen strašák?

Jiří Weigl, výkonný ředitel Institutu Václava Klause

Nejsem si jist. Studená válka byla epochou soupeření USA a Sovětského svazu v éře bipolárního světa. Byla to  éra otevřeného nepřátelství supervelmocí, ale bez jejich přímé konfrontace. Byla to éra soupeření založená na neslučitelnosti ideologií a na nich založených ekonomicko-politických systémů.

21.
Březen
2016

Newsletter Institutu Václava Klause - březen 2016

Březnové vydání měsíčníku Newsletter Institutu Václava Klause přináší teze Václava Klause pro vystoupení na výročním setkání společnosti DHL s názvem Imigrační krize a její ekonomické konsekvence a také překlad odpovědi bývalého prezidenta Václava Klause na otázku do německého týdeníku Focus. Člen správní rady IVK Ivo Strejček přispívá svým textem „Pár postřehů k únorovému summitu EU“. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.

3.
Březen
2016

Únorová anketa Newsletteru IVK: Je ohrožena demokracie a právní stát v Polsku?

Jan Sechter, velvyslanec ČR v Polsku v letech 2008-13

V Polsku demokracie ohrožena není. Vítězná strana Právo a spravedlnost realizuje program, který před volbami nijak nezakrývala. Změny zákonů možná překvapily svou důsledností, ale vláda návrhy zákonů veřejně diskutuje a projednává je parlamentní cestou. Některé, pravda, ve velmi zrychlené formě.

18.
Únor
2016

Newsletter Institutu Václava Klause - únor 2016

Únorové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno textem Dušana Třísky z Národohospodářské fakulty VŠE s názvem 25 let od zákona o velké privatizaci. Hana Lipovská z Ekonomicko-správní fakulty MU přispívá svým textem „Keynesovy láhve v Junckerově balíčku“. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.

25.
Leden
2016

Newsletter Institutu Václava Klause - leden 2016

Lednové vydání měsíčníku Newsletter Institutu Václava Klause přináší překlad anglického projevu Václava Klause z jeho prosincového varšavského vystoupení na vzpomínkové konferenci na prezidenta Kaczynského. Výkonný ředitel IVK Jiří Weigl přispívá textem s názvem „Více nebo méně Evropy?“. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.

11.
Prosinec
2015

Newsletter Institutu Václava Klause - prosinec 2015

Prosincové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno textem výkonného ředitele IVK Jiřího Weigla s názvem Proč máme v Evropě s islámem problém? Bývalý prezident Václav Klaus přispívá svým projevem z listopadového setkání v Aquapalace VIP Clubu s názvem Stav a perspektivy Evropy s ohledem na současné globální dění. Druhá polovina prosincového čísla je věnována tradiční otázce IVK a stejně jako minulý rok jsme se ptali „Jaká letošní kniha Vás nejvíce oslovila a proč?“. 

26.
Listopad
2015

Newsletter Institutu Václava Klause - listopad 2015

Listopadové vydání měsíčníku Newsletter Institutu Václava Klause přináší překlad anglického projevu Václava Klause z jeho říjnového vystoupení na Valdajském diskusním klubu v Soči. Bývalý prezident Václav Klaus také přispívá svým prohlášení k atentátům v Paříži a vzpomínkou na českého vědce prof. Vratislava Schreibera. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.

26.
Říjen
2015

Newsletter Institutu Václava Klause - říjen 2015

Říjnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje překlad anglického projevu Václava Klause z jeho říjnového vystoupení na konferenci Rhodos Forum 2015. Člen správní rady IVK Ivo Strejček informuje o předání Výroční ceny IVK, která byla udělena Milanu Knížákovi a představuje svou knihu s názvem Fenomén Knížák. Nechybí ani tradiční anketa IVK a další zajímavé texty.