Ostatní texty a prohlášení

29.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause ve speciálním vysílání České televize o tzv. Brexitu

Václav Klaus byl v pátek dne 24. června 2016 hostem ve speciálním vysílání České televize k tzv. Brexitu. Videozáznam rozhovoru Václava Klause s Jakubem Železným naleznete uvnitř článku.

29.
Červen
2016

Jiří Weigl: Brexit a jeho souvislosti

Výsledky britského referenda a z něho plynoucí nadcházející vystoupení Velké Británie z EU nejsou jenom nějakým dílčím, možná vážným problémem pro Británii a jistou komplikací pro EU, jak by se mohlo zdát z chování evropských politiků v posledních dnech.

28.
Červen
2016

Václav Klaus pro MF Dnes: Rozpaky chápu, lži a nenávist nikoli

Že bude 51,9 % Britů pro odchod z EU, jsem nečekal. Asi jsem je podceňoval. Že se Britové nenechali zastrašit, ukázalo nejen jejich sílu, ale i hloubku demokratické tradice v této zemi. Hluboce se před tím skláním.

Zklamává mne však pokus hned druhý den masově podepisovat petici se žádostí o nové referendum těmi, kteří získali jen 48,1 % hlasů.

28.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro Blesk TV o brexitu

Václav Klaus byl v pondělí dne 27. června 2016 hostem Blesk TV. Videozáznam a přepis rozhovoru Václava Klause s Verou Renovicou naleznete uvnitř článku.

25.
Červen
2016

Rozhovor výkonného ředitele IVK Jiřího Weigla v DVTV o brexitu

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Dr. Jiří Weigl byl v pátek dne 24. června 2016 hostem ve vysílání DVTV k tzv. brexitu.

24.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro Radiožurnál po zveřejnění prvních výsledků hlasování o tzv. Brexitu

Bývalý prezident Václav Klaus poskytl v pátek dne 24. června 2016 v ranních hodinách rozhovor Českému rozhlasu, v němž s moderátorem hovořili o výsledcích a dopadech proběhlého hlasování o tzv. Brexitu.

23.
Červen
2016

(Video) Rozhovor Václava Klause pro TN.cz před hlasováním o tzv. Brexitu

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 23. června 2016, tedy v den britského referenda o tzv. Brexitu, hostem v pořadu TN.cz - Vaše Téma. Dominantním tématem rozhovoru byly okolnosti hlasování ve Velké Británii.

22.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro týdeník JUNGE FREIHEIT

Pane profesore Klausi, ve své knize Stěhování národů (německy „Völkerwanderung“) provokujete překvapující tezí: Migrační vlna, kterou Evropa zažívá od minulého podzimu, „není primárně důsledkem rozpadu zemí Blízkého východu a severní Afriky.“ Přesně toto je (minimálně ze strany německých médií a politiků) ale předkládáno jako hlavní příčina! Co je tedy skutečným důvodem?

Naší knihou jsme nechtěli provokovat. To nebyl náš záměr. Chtěli jsme dát lidem stručný návod, jak lépe pochopit migrační krizi.

21.
Červen
2016

Point de vue de l’Institut Václav Klaus sur le soi-disant Brexit

Le référendum britannique sur le retrait de la Grande-Bretagne de l’Union européenne, qui se déroulera le 23 juin, fait l’objet de controverses dramatiques ainsi que de manipulations politiques et médiatiques de grande envergure. Les « Objectivistes » disent que celles-ci concernent les deux parties, ce qui n’est pas exact. Seul le camp gouvernemental sait faire des manipulations.

21.
Červen
2016

L’ancien président tchèque s’exprime sur l’UE, l’immigration et George Soros

Joseph Navratil et Alimuddin Usmani se sont entretenus pour LaPravda.ch avec Václav Klaus, Premier ministre (1992-1998) et président (2003-2013) de la République tchèque, au sujet de l’immigration, de George Soros, du groupe de Visegrád (V4) et du Brexit.

Odkaz na rozhovor Václava Klause pro La Pravda a Egalite et reconciliation naleznete uvnitř článku.