Ostatní texty a prohlášení

25.
Červen
2016

Rozhovor výkonného ředitele IVK Jiřího Weigla v DVTV o brexitu

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Dr. Jiří Weigl byl v pátek dne 24. června hostem ve vysílání DVTV k tzv. brexitu.

24.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro Radiožurnál po zveřejnění prvních výsledků hlasování o tzv. Brexitu

Bývalý prezident Václav Klaus poskytl v pátek dne 24. června 2016 v ranních hodinách rozhovor Českému rozhlasu, v němž s moderátorem hovořili o výsledcích a dopadech proběhlého hlasování o tzv. Brexitu.

23.
Červen
2016

(Video) Rozhovor Václava Klause pro TN.cz před hlasováním o tzv. Brexitu

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 23. června 2016, tedy v den britského referenda o tzv. Brexitu, hostem v pořadu TN.cz - Vaše Téma. Dominantním tématem rozhovoru byly okolnosti hlasování ve Velké Británii.

22.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro týdeník JUNGE FREIHEIT

Pane profesore Klausi, ve své knize Stěhování národů (německy „Völkerwanderung“) provokujete překvapující tezí: Migrační vlna, kterou Evropa zažívá od minulého podzimu, „není primárně důsledkem rozpadu zemí Blízkého východu a severní Afriky.“ Přesně toto je (minimálně ze strany německých médií a politiků) ale předkládáno jako hlavní příčina! Co je tedy skutečným důvodem?

Naší knihou jsme nechtěli provokovat. To nebyl náš záměr. Chtěli jsme dát lidem stručný návod, jak lépe pochopit migrační krizi.

21.
Červen
2016

Point de vue de l’Institut Václav Klaus sur le soi-disant Brexit

Le référendum britannique sur le retrait de la Grande-Bretagne de l’Union européenne, qui se déroulera le 23 juin, fait l’objet de controverses dramatiques ainsi que de manipulations politiques et médiatiques de grande envergure. Les « Objectivistes » disent que celles-ci concernent les deux parties, ce qui n’est pas exact. Seul le camp gouvernemental sait faire des manipulations.

21.
Červen
2016

L’ancien président tchèque s’exprime sur l’UE, l’immigration et George Soros

Joseph Navratil et Alimuddin Usmani se sont entretenus pour LaPravda.ch avec Václav Klaus, Premier ministre (1992-1998) et président (2003-2013) de la République tchèque, au sujet de l’immigration, de George Soros, du groupe de Visegrád (V4) et du Brexit.

Odkaz na rozhovor Václava Klause pro La Pravda a Egalite et reconciliation naleznete uvnitř článku.

20.
Červen
2016

Klaus, Weigl, Jakl, Strejček: Stanovisko IVK k tzv. brexitu

Britské referendum o vystoupení Velké Británie z Evropské unie je předmětem nejen dramatických polemik a sporů, ale i rozsáhlé politické a mediální manipulace. „Objektivisté“ říkají, že z obou stran, což není pravda. Manipulovat umí jen strana vládní. Britské, evropské i světové veřejnosti je referendum prezentováno jako osudový krok globálního významu, který svým výsledkem (myšleno výsledkem ANO) může ohrozit nejen budoucnost evropského integračního projektu, ale i celosvětový mír a prosperitu.

20.
Červen
2016

Stellungnahme des Václav Klaus Institutes zum sog. Brexit

Das bevorstehende britische Referendum über den Austritt Großbritanniens aus der Europäischen Union, das am 23. Juni stattfinden wird, ist Gegenstand dramatischer Kontroversen wie auch weitreichender politischer und medialer Manipulation.

20.
Červen
2016

Rozhovor Václava Klause pro týdeník Euro o jeho 75. narozeninách, synovi, brexitu a pádu vlády

Skutečný problém je ideologie, která převládá v Evropské unii, říká bývalý prezident a čerstvý pětasedmdesátník Václav Klaus.

Václav Klaus nevěří v brexit a zásadní změnu v Evropě považuje za nepravděpodobnou. Přesto jí hodlá věnovat veškerou energii, které má ve svých právě dovršených 75 letech na rozdávání. Pozorně také sleduje svého staršího syna, který podle něj maká" a kterého by rozhodně neodrazoval od vstupu do vrcholné politiky.

17.
Červen
2016

Václav Klaus pro ČTK při příležitosti svých 75. narozenin

Nejdůležitější politické období pro bývalého prezidenta Václava Klause byla první polistopadová léta, kdy se činila zásadní rozhodnutí. Řekl to v rozhovoru ČTK u příležitosti blížících se 75 narozenin. Za svou základní charakteristiku považuje, že se vždy opíral ve své politice o "normální lidi takzvaně dole".